J115F21C12VDCS.9
Mfr.Part #
J115F21C12VDCS.9
Datasheet
J115F21C12VDCS.9
Description
RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 12V
Stock
21479
Coil Current :
75 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Switching Voltage :
277VAC, 110VDC - Max